Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělání 1

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělání

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělání ve školním roce 2024/2025

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků se uskuteční dne 18. 4. 2024.

„Já prvňák“ - preventivní program v 1.B 1

„Já prvňák“ - preventivní program v 1.B

V 1.B proběhla první část preventivního programu. Žáci se učili, jak řešit různé situace se spolužáky a zabývali se tím, co udělat pro to, aby jim spolu ve třídě bylo dobře.

Zápis do 1.třídy 1

Zápis do 1. třídy

První dubnový pátek se otevřely dveře naší školy budoucím prvňáčkům, kteří přišli v doprovodu svých rodičů k zápisu do 1.třídy.

14.04.2024

Okresní kolo ve stolním tenise 1

Okresní kolo ve stolním tenise

V úterý 9.4.2024 se žáci naší školy, kteří uspěli ve školním kole, zúčastnili okresního kola ve stolním tenis, které se konalo na ZŠ Okříšky.

Základní škola Budišov

Naše škola se snaží o vytváření těch nejlepších podmínek pro školní i mimoškolní výuku a výchovu.

Snaží se zároveň o maximální spolupráci rodiny a školy a o vytváření co nejlepšího vztahu dětí a rodičů ke škole a tím k dosahování optimálních výsledků vzdělávání.

Škola se nachází nedaleko centra obce. Je obklopena parčíkem, který je využíván jako zelená učebna. Součástí školy jsou školní pozemek, tělocvična a divadelní sál. K výuce jsou dále využívány prostory v těsné blízkosti školy - tenisové kurty s umělým povrchem, travnaté fotbalové hřiště a zámecký park.

Budova školy je z 50. let 20. století. V roce 2006 byla dokončena přístavba nové školní kuchyně s jídelnou.

Zásadní proměna však nastává v roce 2015, kdy škola mění svůj vzhled. Je provedena celková výměna oken se zateplením pláště budovy.

Po modernizaci z roku 2020 má škola nově vytvořenou přírodovědnou učebnu s laboratoří a kabinentem, počítačovou učebnu a žákovskou kuchyňku s atriem. Tyto doplňuje jazyková a relaxační čebna. Součástí každé kmenové třídy interaktivní tabule nebo tabule s dataprojektorem. Škola je kompletně pokryta wifi připojením k internutu a je bezbarierovou.

Žáci mohou ve výuce využívat knihovnu, školní zahradu s altánem, žákovskou dílnu a keramickou dílnu.

Škola se opakovaně v minulosti modernizovala díky zapojení do projektů financovaných z ESF a rozpočtu ČR:

Šablony I, II a III, Polytechnické vzdělávání, Čtenářství a AJ, ORP - síťování škol, Klíč k poznání, Perspektiva, aneb učíme s projekty, Inovace výuky, Společně za poznáním.

V současné době navštěvuje školu celkem 233 žáků.

A co u nás najdete?

• výuka angličtiny od 1. třídy
  • výuku plavání ve 3. a 4. ročníku
  • lyžařský výcvik pro zájemce na prvním stupni a v 7. ročníku